شاخه‌ها

آموزش روش کوتاه کردن ناخن نوزاد

آموزش روش کوتاه کردن ناخن نوزاد

ناخنگیر مخصوص نوزاد

ناخنگیر مخصوص نوزاد چیست؟ آیا ناخنگیر نوزاد جزء وسایل ضروری سیسمونی است و بهتر است قبل از بدنیا آمدن نی نی تهیه نمایم؟ آیا می توانم خودم به تنهایی ناخن های نوزادم را در روزهای ابتدایی تولد کوتاه نمایم؟ اینها بخشی از سوالاتی است که ممکن است به ذهن مادری که تازه صاحب نوزاد شده است خطور نماید، سعی خواهیم کرد در این مقاله سوالاتتان را پاسخ دهیم.

ناخن های نوزادان نسبت به دوره بزرگسالی رشد نسبتاً سریعی دارند و بسیار تیز و بُرنده هستند و همچنین کنترل خاصی روی حرکت های دستها و پاهایشان ندارند و از آنجایی که ممکن است بصورت ناخودآگاه دستشان را سمت صورتشان ببرند و موجب خراش و زخم بشوند، می بایست هرچند روز یکبار ناخن های ظریفشان را کوتاه نمود، اگر از مادران باسابقه سوال نمایید، آنها نیز تائید خواهند کرد که گرفتن ناخن نوزاد استرس زیادی دارد و ترس از گرفتن پوست نوزاد همراه ناخن به این موضوع دامن میزند .

 

در ادامه مقاله با مای نی نی همراه باشید تا آگاهانه این ترس را از خود دور نمایید و با آرامش خاطر بتوانید ناخن های نوزاد دلبندتان را کوتاه نمایید.

 

چرا به ناخنگیر مخصوص نوزاد و کودک نیاز داریم؟

شاید باورش سخت باشد ولی از همان دوران جنینی ناخن های کودک در حال رشد هستند و بعد از به دنیا آمدن نوزاد، به سرعت به رشد خود ادامه میدهند بنابراین هر چند شاید فکر کنید این ناخن ها بسیار نرم هستند ولی تیز و برنده می باشند و به نوزاد شما صدمه میزند و همچنین ناخن بلند محل تجمع آلودگی و میکروب میباشد و اگر نوزاد و کودک عزیزتان انگشتانش را به سمت دهان یا چشمهایش ببرد باعث ایجاد بیماری و عفونت میشود، به همین دلیل خرید یک ست ناخنگیر و قیچی مناسب سن نوزاد و کودک شما بسیار ضروری است .

 

نکات مهم برای خرید بهترین ست ناخنگیر نوزاد

 

بهتر است ناخنگیر نوزاد دارای تیغه های منحنی شکل باشد تا احتمال صدمه زدن به نوزاد و کودک به حداقل برسد .

حتماً دقت نمایید که ست ناخنگیر نوزاد و کودک دارای قیچی باشد , چون در روزهای ابتدایی تولد نوزاد بوسیله ی قیچی مخصوص ناخن های نوزادان را راحتتر میتوان کوتاه نمود .

 

به جنس دسته ناخن گیر توجه کنید که دچار لغزش نشود و اصطلاحاً سُر نباشد .

 

جنس تیغه قیچی و ناخن گیر از استیل باشد تا عمر مفید ناخن گیر بیشتر شود و زنگ نزند، زنگ زدگی باعث کند شدن ناخنگیر و قیچی می شود و باعث نامطلوب شدن عملکرد آنها می گردد .

 

ناخنگیر ها با طرح های رنگی و فانتزی انتخاب کنید تا نوزاد و کودک دلبند شما را سرگرم نماید و به کمک آن بتوانید فرزندتان را به انجام این کار تشویق نمایید .

 

برای کوتاه کردن ناخن های نوزاد چه اقداماتی انجام دهیم ؟

 

حتماً در محیطی با نور کافی اقدام به گرفتن ناخن نمایید.

بهتر است بعد از حمام ناخن های نوزادتان را کوتاه کنید زیرا ناخن ها پس از حمام نرم تر هستند و راحتتر کوتاه میشوند .

اگر نوزاد بی قرار بود یا نق زد و اجازه کوتاه کردن ناخن با آرامش را به شما نداد بهتر است در زمان خواب نوزاد این کار را انجام دهید .

 

ابتدا پوست زیر ناخن نوزاد را می پایین بکشید و سپس اقدام به گرفتن ناخن نمایید . میتوانید از همسرتان هم کمک بگیرید تا دست نوزاد را نگه دارد تا راحتتر و بهتر ناخن را کوتاه نمایید .

 

همواره ناخن های دست را بصورت منحنی و ناخن های پا را به صورت صاف کوتاه نمایید .

 

گوشه های ناخن را با سوهان ناخن مخصوص نوزاد که در ست ناخنگیر نوزاد موجود است صاف و عاری از تیزی نمایید تا موجب خراش پوست صورت فرزندتان نگردد.

نظرات بازدیدکنندگان