زیرشاخه ها

شیشه شیر نوزاد

 انواع شیشه شیر نوزاد

 شیشه شیر طلقی نوزاد، شیشه شیر پیرکس نوزاد، شیشه شیر کوچک نوزاد یا قنداغ  خوری  نوزاد , شیشه شیر شبیه سینه مادر

یکی از وسایل ضروری که هنگام به دنیا آمدن بچه به آن نیاز خواهید داشت شیشه شیر است. حتی اگر قصد دارید نوزاد شما فقط از شیر مادر تغذیه کند، ممکن است زمانی برحسب شرایط، از نوزاد دور شوید و بخواهید از اطرافیان خود برای شیر دادن کمک بگیرید، از این رو تهیه شیشه شیر مناسب برای سلامتی فرزند شما یک ضرورت محسوب می شود. اما با وجود شیشه‌های شیر از برندهای بسیار متنوع در بازار و کودکانی که نیازهای متفاوتی دارند، چگونه می توان شیشه شیر مناسب را انتخاب کرد؟ چندین مورد وجود دارد که باید در نظر بگیرید. بنابراین، قبل از تهیه آن از فروشگاه آنلاین یا فروشگاه واقعی، باید از ویژگیهای بهترین شیشه شیر کاملاً آگاهی داشته و بدانید دنبال چه نوعی شیشه ای باید باشید.

شیشه اونت

شرکت فیلیپس اونت یکی از بهترین و موفق ترین شرکت ها در تولید محصولات مربوط به نوزادان و کودکان است، محصولات این برند محبوب مادران و فرزندان آنها در سراسر دنیا هستند. شیشه اونت یکی از محبوب ترین شیشه های معتبر در بازارهای جهانی می باشند که دارای بالاترین استانداردها جهت تغذیه نوزادان می باشند ویژگیهای زیر باعث محبوبیت شیشه اونت شده است:
 سه تا از مهمترین ویژگیهایی که باید هنگام خرید شیشه شیر مد نظر قرار داد:
1-داشتن دریچه ضد نفخ روی سرشیشه که باعث کاهش نفخ و کولیک معده و روده می شود
2-قابلیت نگه داری آسان شیشه شیر هنگام شیر دادن به نوزاد
3-عدم وجود ماده مضر BPA (بیسفنول A)
با در نظر گرفتن خصوصیات فوق انتخاب های شما کمتر خواهد شد، مخصوصا اگر مادر برای تغذیه کامل فرزند خود علاوه بر شیر خود از شیر خشک هم استفاده کند باید شیشه شیری را انتخاب کند که کولیک نوزاد را کاهش دهد و مادری کردن را برای مادر هم شیرین و خوشایند کند.

شیشه اونت اصل

والدین گرامی می توانند از با استفاده از یکسری نشانه ها اصل بودن شیشه اونت را تشخیص دهند. روی سطح داخلی سرشیشه و سطح زیرین شیشه اونت اصل نوشته شده و philips avent حک شده است. توصیه می شود که خرید شیشه اونت اصل و سایر محصولات اونت را از فروشگاه های معتبر صورت گیرد تا بدون ترس و نگرانی بابت تقلبی یا اصل بودن کالا بتوانید با خیال راحت لوازم مورد نیاز فرزند خود را تهیه نمایید. فروشگاه مای نی نی دارای نماد اعتماد الکترونیک، سالهاست محصولات اونت اصلی از جمله شیشه اونت اصل را مستقیماً وارد کرده و با قیمت بسیار مناسب در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

شیشه شیر نوزاد

شیشه شیر نوزاد در اشکال مختلف در بازار عرضه می شود، شرکت های معتبر شیشه هایی را برای آسان شیر دادن به نوزاد تولید کرده اند. مانند بقیه لوازم نوزاد، شیشه شیر نیز در انواع اندازه ها، اشکال و ویژگیهای مختلف در بازار وجود دارد که ممکن است دارای استانداردهای مورد نیاز برای سلامتی فرزند شما نباشند و یا نیازهای نوزاد شما را به درستی تامین نکنند اگر شما به عنوان یک مادر در انتخاب شیشه شیر مناسب سردرگم شده اید، در اینجا ما به شما کمک میکنیم که یک انتخاب درست و آسان داشته باشید و بهترین شیشه شیر را برای نوزاد خود انتخاب کنید.
شرکت اونت از جمله شرکت هایی است که شیشه شیر نوزاد را با استاندارهای بسیار بالا تولید کرده است که هم نوزاد به راحتی از شیشه شیرنوزاد و هم از سینه مادر  تغذیه کند. مای نی نی شیشه شیر نوزاد با استاندارهای بالا و قیمت بسیار پایین به مشتریان ارائه می دهد و یکی از برندهایی که محصولات آن توسط شرکت معتبر مای نی نی فروخته می شود شیشه شیر اصل اونت و سایر محصولات اونت است.

شیشه شیر اونت

شرکت فیلیپس اونت انگلستان یکی از بهترین شرکت های تولید محصولات نوزاد و کودک است که شیشه شیرهای نوع کلاسیک و نوع طبیعی (شبیه سینه مادر و یا نچرال) را تولید می کند. شیشه شیر اونت به دلیل استاندارهای بالا بسیار مورد توجه مادران بوده و نوزادان و کودکان خیلی راحت با استفاده از شیشه شیر اونت تغذیه می شوند.
ویژگیهای شیشه شیر اونت:
1-  فاقد ماده مضر BPA است
2-  شکل و فرم مشابه سینه مادر: سرشیشه اونت پهن و حالتی مشابه سینه مادر است و نوزاد هنگام مکیدن شیر احساس راحتی می کند و همچنین به دلیل این شباهت ساختاری تفاوتی بین شیشه شیر و سینه مادر حس نمی کند و به راحتی از هر دو نوع تغذیه استفاده می کند
3-  سرشیشه بسیار نرم و قابل اتعطاف است و در عین حال محکم است و حس سینه مادر را به نوزاد می دهد
4-  نوک سرشیشه پهن است و دهان نوزاد خیلی راحت روی آن قرار می گیرد و بهتر می تواند بمکد
5-  ویژگی بسیار متمایز داشتن سرشیشه ضدکولیک و ضدنفخ است
6-  خوش دست بودن شیشه اونت برای مادر و کودک (زمانی که کودک قادر است شیشه را نگه دارد)
7-  تعداد کم قطعات شیشه شیر و راحت سرهم کردن آن
8-  قیمت مناسب شیشه اونت

شیشه پیرکس

شیشه شیر پیرکس معمولاً دارای یکسری ویژگی است که آن را برای مادرها محبوب می کند. این شیشه ها محکم هستند، به راحتی می توان آنها را استریل کرد، در برابر حرارت مقاوم بوده، اثر آلودگی روی آنها مشخص است و تا زمانی که نشکنند نیاز نیست آنها را تعویض کرد. یکی از معایب شیشه پیرکس وزن بالاتر آنها نسبت به شیشه های طلقی است و اینکه هر حال احتمال شکستن (به دلیل لغزنده بودن هنگام شستن و یا اتفاقی) برای آنها وجود دارد که در این صورت می توان شیشه هایی را تهیه کرد که پوشش سیلیکونی اطراف شیشه وجود دارد.

شیشه طلقی

شیشه شیر طلقی از ماده محکم پلی پروپیلن ساخته می شوند که فاقد ماده مضر BPA هستند. شیشه های شیر طلقی گزینه های بسیار خوبی هستند، قیمت مناسبی دارند، وزن آنها سبک است و احتمال شکستن این شیشه ها بسیار ضعیف است. استریل کردن این شیشه ها بسیار آسان است. در صورت استفاده مرتب از شیشه طلقی باید هر چند مدت یکبار براساس نوع استفاده و سن بچه تعویض و جایگزین شوند.شیشه شیر های استاندارد مانند شیشه های طلقی برند بسیار موفق و محبوب فیلیپس اونت انگلستان فاقد ماده مضر BPA هستند، دارای شکل و فرم مناسب برای شیردهی نوزاد هستند، دارای دهانه گشاد هستند، سرشیشه آنها شبیه به سینه مادر بوده و نوزاد بسیار راحت شیر را می مکد.

شیشه اونت 125 میل

 بعداز انتخاب نوع شیشه شیر و نیاز به انتخاب اندازه شیشه شیر است. شیشه 125 اونت از بدو تولد تا 3ماهگی قابل استفاده است، سرشیشه ای که روی شیشه اونت 125 هست یک قطره است ولی اگر مادر احساس که نوزاد توانایی مکیدن زیادتری دارد می تواند سرشیشه دو قطره هم برای شیشه شیر فیلیپس اونت 125 میل نچرال استفاده کند.

شیشه اونت 125 میل

شیشه اونت 260 میل

همچنان که نوزاد بزرگتر می شود باید شیشه شیر بزرگتر را براساس نیاز نوزاد جایگزین کرد. شیشه 260 اونت دارای سر شیشه 2 قطره هستند و از یک ماهگی به بعد شیشه اونت 260 میل برای کودک شما قابل استفاده است.

شیشه اونت 260 میل

پستانک

یک وسیله سیلیکونی و یا پلاستیکی است که برای سرگرم کردن و آرام کردن نوزاد و کودک به کار می رود. بهتر است که قبل از هفته سوم و چهارم از دادن پستانک به نوزاد خودداری کنید زیرا هنوز نوزاد به خوبی مکیدن شیر از سینه مادر را یاد نگرفته و از آنجایی که مکیدن پستانک آسان است، ممکن است آن را به سینه مادر ترجیح دهد. پستانک نوزاد را می توان برای موقع خواب نوزاد هم استفاده کرد و خطری برای نوزاد ایجاد نمی کند. پستانک های فیلیپس اونت از پستانک های محبوب کودک و نوزاد است و طبق گزارشی که در سال 2016 و 2017 صورت گرفته است 98درصد نوزادان پستانک اونت را می پذیرند و آن را دوست دارند، پستانک اونت را می توان از فروشگاههای معتبر تهیه کرد، فروشگاه اینترنتی مای نی نی با داشتن نماد اعتماد الکترونیک و تجربه رضایت بخش مشتریان این سایت از جهت کیفیت و قیمت مناسب پستانک اونت را با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه می کند.

پستانک اونت

پستانک فیلیپس اونت بدون ممانعت از رشد طبیعی دهان، رشد طبیعی دندان ها و لثه ها برای آرام کردن و تسکین نوزاد و کودک بوده طراحی شده است. پستانک اونت شفاف، بی مزه و بی بو بوده و  نوک پستانک محکم  و صاف است. با استفاده و مکیدن کودک چسبناک نشده و  تغییر رنگ نداده و یا بدشکل نمی شود. پستانک فیلیپس اونت فاقد  BPA و لاتکس می باشد. قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است و می توان آن را در دستگاه ضدعفونی کننده استریل کرد. پستانک های نوزاد فیلیپس اونت بسیار نرم بوده و انعطاف بسیار بالایی دارند و از طرف دیگه اصلا روی هم نخوابیده و حالت اصلی خود را حفظ می کنند

قیمت شیشه شیر

 شیشه شیر در فروشگاه ها و مراکز مختلف با انواع مختلف قیمت عرضه می شود. شیشه شیر اونت که وارد ایران می شود به صورت های مختلف وارد شده، بعضی از شیشه شیرهای اونت از کشورهای عربی وارد شده و یا ممکن است که بدون جعبه عرضه شوند. بعضی از فروشگاهها ممکن است شیشه شیر تقلبی را با قیمت بالا به جای شیشه شیر اصل به مشتری بفروشند.
 مای نی نی یکی از فروشگاههایی است که دارای نماد اعتمادالکترونیک بوده و جنس های اوریجینال و اصلی فیلیپس اونت را از کشور انگلستان وارد می کند و این محصولات دارا ی کیفیت بسیار بالا و همچنین دارای جعبه اصلی  می باشند.  فروشگاه مای نی نی در عین اینکه اجناس اصلی را وارد می کند دارای قیمت های بسیار مناسب بوده و شیشه شیرهای فیلیپس اونت با قیمت بسیار منصفانه به دست مشتری می رسد.

خرید شیشه شیر

برای خرید محصولات خارجی از جمله محصولاتی که با سلامتی فرزندان ما ارتباط مستقیم دارند باید نهایت دقت را به کار گرفته و فقط از فروشگاهای معتبر و فروشگاههایی که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند خرید کرد. فروشگاه آنلاین مای نی نی با بیش از سیزده سال تجربه موفق در ارایه محصولات سیسمونی یکی از بهترین فروشگاههای معتبر بوده و با اطمینال خاطر هم از جهت کیفیت و هم قیمت، می توان از این فروشگاه خرید کرد و شیشه شیرهای اصلی و نچرال فیلیپس اونت را با بهترین قیمت خریداری کرد.

شیشه شیر

شیشه شیر شبیه سینه مادر

زمانی که ما فیزیولوژی و اصول بیومکانیکی تغذیه از سینه مادر را درک کنیم، بهتر می توانیم وسایلی را برای رفع نیازهای نوزاد طراحی کنیم که این وسایل به بهترین شکل نیازهای کودک ما را برآورده کنند. شرکت فیلیپس اونت انگلستان شیشه شیرهایی را طراحی کرده که مکانیسم مکیدن شیر از آنها کاملأ مشابه مکیدن شیر از سینه مادر است، به این صورت که وقتی نوزاد مکیدن را متوقف می کند، جریان شیر قطع شده که این حالت دقیقا مانند مکیدن شیر از سینه مادر است و نوزاد با توجه به سطح گرسنگی خود سرشیشه را می مکد. از آنجایی که سرشیشه فیلیپس اونت شبیه به سینه مادر طراحی شده، به این خاطر هیچ گونه مشکلی برای نوزادی که هم از سینه مادر و هم از شیشه شیر استفاده می کند پیش نمی آید و میل نوزاد به سینه مادر کم نمی شود
همانطوری که از اسم شیشه های شیر شبیه سینه مادر (نچرال) مشخص است ، طراحی شیشه های شبیه سینه مادر در واقع نوعی تقلید و همانندی از سینه مادر است، نوک سرشیشه نرم و انعطاف پذیر و در عین حال طوری محکم است که نوک سرشیشه روی هم نمیخوابد، دهانه شیشه و به تبع آن سرشیشه پهن است و کاملاً یک شبیه سازی از سینه مادر است . باید این موضوع را به خاطر داشته باشید  در صورت استفاده از شیشه شیر معمولی،  هنگام مکیدن نوزاد هوا به صورت اتفاقی وارد شیشه شیر شده و این باعث نفخ و کولیک بیشتر می شود.
برای جلوگیری از این امر، باید شیشه ای را انتخاب کنید که به درستی طراحی شده و مانع از ورود هوای اضافه به داخل سیستم گوارشی نوزاد شود. شیشه شیرهای نچرال فیلیپس اونت دارای دریچه ای در سرشیشه هستند که هنگام مکیدن شیر خمیده می شود و مانع از ایجاد خلاء شده و هوا را به سمت قسمت عقبی شیشه شیر هدایت می کند و هوا وارد دستگاه گوارش نوزاد نمی شود و مانع از نفخ شکم نوزاد می شود. مطالعه علمی روی نوزادان نشان داد که نوزادانی که با شیشه شیر شبیه سینه مادر  تغذیه شده اند کولیک کمتری داشته و هنگام شب کمتر از خواب بیدار شده و گریه می کنند. بنابراین اگرچه نمی توان به طور کامل کولیک نوزاد را از بین برد اما والدین می توانند با خرید شیشه شیر شبیه سینه مادر اونت تا حد زیادی کولیک و درد آن را کاهش دهند و همچنین سکسه وسط شیر خوردن تا حدی زیادی کاهش پیدا می کند.

 کولیک نوزاد (Colic)

کولیک نوزاد یکی از چالش¬های والدین است که باعث مبهوت و سردرگم شدن والدین می شود و دنبال راه حلی جهت از بین بردن آن هستند. کولیک یک دوره موقت و کوتاهی است که نوزاد سالم به شکل شدید گریه کرده که این دوره از هفته دوم بعداز تولد تا 3-4ماهگی طول می کشد. پس به خاطر داشته باشید که کولیک کاملا طبیعی است و تقریبا همه نوزادان دارای این درد هستند و این شکم درد شدید مداوای خاصی نیاز ندارد و فقط می توان شدت آن را کاهش داده تا دوره آن سپری شود اما والدین می توانند با انجام تعدادی راهکار به کاهش این درد و آرامش نوزاد کمک کنند.
دلایل وجود کولیک در نوزادان:
-  سیستم گوارشی تکامل نیافته: به این صورت که هر ماده غذایی برای سیستم گوارشی ماده جدید محسوب می شود
-   نفخ داخل سیستم گوارشی
راهکارهای مختلفی برای کاهش کولیک و نفخ نوزادان به مادران توصیه می شود از جمله:
1-گرسنه نگه نداشتن نوزدان و شیر دادن: از آنجایی که نوزاد تازه متولد شده روی چندین مرتبه باید تغذیه شود، از این رو باید مراقب بود که هنگام مکیدن شیر هوا وارد سیستم گوارشی نشود، شیشه شیر نچرال فیلیپس اونت با سرشیشه شبیه سینه مادر مانع از ورود هوا به معده و روده نوزاد می شود و از این رو یکی از بهترین روش ها برای کاهش کولیک و تسکین دل درد نوزاد است
2-  کاهش مصرف غذاها، نوشیدنی ها و داروهای آلرژیک توسط مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند
3-استفاده از پستانک
4-قنداق کردن نوزادان- قنداق کردن درست نوزاد با استفاده از قنداق های نخی و مناسب  مانع از بیدار شدن و از خواب پریدن نوزاد در اثر دل درد و کولیک می شود
5-استفاده از نویز (Noise) و صداهایی مانند صدای پنکه، لباسشویی و ...حواس کودک را پرت کرده و می توان نوزاد را با استفاده از صداها آرام کرد
6-قرار دادن نوزادان در تاب و... باعث آرام شدن آنها می شود.

بهترین شیشه شیر

بهترین شیشه شیر، شیشه شیری است که بتوان با استفاده از آن شرایط یک تغذیه آرام را برای نوزاد و کودک فراهم کند. شیشه شیر فیلیپس اونت دارای کیفیت بسیار بالابوده، استفاده از این شیشه آسان است و با داشتن ویژگیهای بسیار خاص و ویژه، شرایط بسیار آرام و خوبی را  تغذیه نوزاد و کودک فراهم می کند. فرم بسیار خوش دست برای مادر و فرزند، شیشه نسبت به شیشه های معمول بازار کوتاهتر بوده، دهانه گشاد دارد وسرشیشه نیز پهن و کوتاه است و فرم سرشیشه شبیه به سینه مادر است، علاوه بر این سرشیشه طوری طراحی شده است که عملکرد آن مانند سینه مادر بوده و تا زمانی که نوزاد مک نزند، شیری وارد دهانش نشده و نوزاد براساس میزان نیاز و توانایی بلع شیر را می مکد.

اندازه مناسب سرشیشه نوزاد

همانطور که اندازه شیشه باید متناسب با میزان شیری که نوزاد میخورد،  نوع سرشیشه هم با توجه به قدرت مکش نوزاد و سرعتی است که می تواند شیر را بمکد باید انتخاب شود. با افزایش سن نوزاد و افزایش مصرف شیر بیاد سرشیشه متناسب تهیه شود . اندازه سوراخ سرشیشه سرعت جریان شیر را تعیین می کند، اگر اندازه سوراخ سرشیشه متناسب با نیاز نوزاد شما انتخاب نشود، نوزاد شما ممکن است شیر کم یا زیاد بخورد و یا اینکه هوای زیادی وارد سیستم گوارشی او شود و باعث نفخ نوزاد شود. شرکت اونت سرشیشه های مختلفی متناسب با سننین مختلف نوزادان طراحی کرده است اما نکته بسیار مهم این است که شما با توجه به میزان مصرف نوزاد خود سرشیشه را انتخب کنید، چون هر نوزاد میزان مصرف شیر متفاوتی دارد.

شیشه شیر نوزاد 

شیشه شیر نوزاد