لوازم کودک 

زیرشاخه ها

 • چوب لباسی بچه گانه

  انواع چوب لباسی چوبی نوزاد و رخت آویز مخصوص لباس های کودک و نوزاد

 • کیسه آب گرم و سرد نوزاد

  کیسه آبگرم نوزاد چیست؟ کیسه آبگرم نوزاد چه کاربردی دارد؟ کیسه آبگرم نوزاد را از کجا بخرم؟ قیمت کیسه آبگرم نوزاد چند است؟ کیسه آبگرم را بدون کاور پارچه ای بخرم یا با کاور پارچه ای؟ از کیسه آبگرم نی نی چه استفاده ای می شود؟ قیمت کیسه آبگرم در سایت دیجی کالا پایین تر است یا سایت های دیگر؟ از کیسه آبگرم به عنوان کمپرس آب ولرم بعد از واکسیناسیون نوزاد می شود استفاده کرد؟ کیسه آبگرم نوزاد از کجا بخرم؟


  اغلب نوزادان در یکی دو ماه اول تولد دارای کولیک و دل درد می باشند، پیشنهاد می شود در زمان خرید سیسمونی نوزاد، کیسه آبگرم مخصوص نوزاد را تهیه نمایید تا در هنگام دل درد های شبانه او استفاده نموده و باعث آرام شدن فرزندتان شوید.


  روش استفاده از  کیسه آبگرم نوزاد:

  قبل از هرچیز پیشنهاد می کنیم از کیسه آبگرم نوزادی که دارای کاور پارچه ای یا مخملی است استفاده نمایید چراکه اگر دمای آب داخل کیسه آبگرم نوزاد بالا باشد، ممکن است دمای آن پوست بدن نوزاد را اذیت نماید و کاور پارچه ای یا مخملی بخوبی از پوست بدن نوزاد محافظت می نماید.

  دمای آب حدود 60 درجه مناسب می باشد، از آبجوش برای نوزاد استفاده نکنید، قبل از ریختن آب درون کیسه آبگرم، می بایست کیسه آبگرم را داخل کاور پارچه ای یا مخملی قرار دهید، سپس درب پیچی کیسه آبگرم را باز نموده و با احتیاط و رعایت نکات ایمنی آب ولرم رو به داغ که حدوداً دمای 60 تا نهایتاً 70 درجه سانتیگراد داشته باشد را درون کیسه آبگرم نوزاد بریزید، بهتر است کیسه آبگرم را کاملاً پُر ننمایید، پس از آنکه کارِ ریختن آب درون کیسه تمام شد، درب پیچی کیسه آبگرم را کاملاً بسته و سفت نمایید و کیسه آبگرم را برگردانید و مطمئن شوید آبی که اطراف درب ریخته شده است از محفظه ی کنار درب پیچی خالی شود و سپس تست نمایید که آب از داخل کیسه آبگرم به بیرون نشتی نداشته باشد.

  چنانچه از آب داغ برای داخل کیسه آبگرم استفاده می کنید، حتماً قبل از استفاده از کیسه، دمای سطح ان را با دست خود بسنجید تا بسیار داغ نبوده و باعث آسیب فرزندتان نشود و حتماً از کاور مخملی یا پارچه ای آن استفاده نمایید.
  برای کاهش درد و درمان دل درد و کولیک نوزاد می بایست کیسه آبگرم را روی شکم و همینطور کمر نوزاد قرار دهید و به آرامی همزمان آن نواحی را ماساژ دهید.

  پس از واکسیناسیون فرزندتان می توانید از کیسه محتوی آب ولرم استفاده نمایید و آن را بر روی محل واکسن کودکتان قرار دهید تا موجب آرامش او و ساکت شدن درد واکسن شود و همچنین به توزیع واکسن در تمام بدن نوزاد کمک نماید.

  قیمت کیسه آبگرم نوزاد معمولاً در سایت های اینترنتی بهتر از مغازه ها و علی الخصوص داروخانه ها بفروش می رسد. سایز کیسه های آبگرم مخصوص نوزاد در اندازه های کوچک ، متوسط و بزرگ مخصوص نوزاد و کودک تولید می شود و هنگام خرید می بایست به اندازه آن دقت نمایید، کیسه های آبگرم نوزاد در سایت مای نی نی بزرگ هستند و علاوه بر نوزاد، مادر نیز می تواند برای دردهای زانو و همچنین دردهای دوران قائدگی استفاده نماید. از نظر قیمت نیز قیمت های مای نی نی بسیار پایین تر از قیمت های سایت های دیگر می باشد و درضمن تمامی کیسه آبگرم های موجود در مای نی نی دارای استاندارد می باشند.

  کیسه آبگرم نوزاد جز وسایل ضروری سیسمونی نوزاد می باشد و حتماً می بایست قبل از تولد نوزاد در چک لیست خرید سیسمونی قرار گیرد.

  کیسه آبگرم و آبسرد قابل استفاده برای کودکان و بزرگسالان می باشد و با توجه به سایز آن براحتی می توانید در سفر و ... همراه خود داشته باشید، پیشنهاد می شود یک عدد کیسه آبگرم بصورت زاپاس همواره در کیف وسایل نوزاد خود داشته باشید تا چنانچه در بیرون از منزل به آن نیاز داشتید، نیازتان را برطرف نمایید.

 • شورت آموزشی

  انواع شورت آموزشی

  قابل شستشو

  مناسب زمان گرفتن کودک از پوشک

 • لوازم غذاخوری نوزاد

  بهترین لوازم غذاخوری نوزاد چیست؟

  نقش تغذیه در رشد نوزاد چیست؟

  میزان رشد نوزاد و قدکشیدن نوزاد و وزن گرفتن او یکی از نگرانی های همیشگی والدین است مخصوصاً زمانیکه در مقام مقایسه فرزند خود با کودکان دیگر قرار می گیرند، عوامل بسیاری بر رشد و وزن گرفتن نوزاد موثر است مانند میزان تغذیه نوزاد، نوع مواد غذایی که مادر در دوران شیردهی مصرف می کند، میزان خواب نوزاد و حتی محیطی که نوزاد در آن قرار دارد. مطمئناٌ افزایش دانش والدین در مورد نوع تغذیه نوزاد می تواند کمک شایانی به میزان رشد و قدکشیدن نوزاد داشته باشد.

  تغذیه مادر در دوران شیردهی
  نحوه تغذیه مادر در دوران شیردهی و سپس نوع تغذیه نوزاد نقش قابل توجهی در تقویت سیستم ایمنی نوزاد دارد، سیستم ایمنی بدن نوزاد مساله ای است که حتی از رشد ظاهری نوزاد نیز مهم تر است و قبل از هرچیز لازم است بدانید کیفیت غذایی که نوزاد و کودک دریافت می کند بسیار مهم تر از میزان غذایی است که کودک می خورد، به عنوان مثال اگر در تغذیه روزانه کودک مواد مغذی مانند میوه، خشکبار، ماهی و گوشت و در کل پروتئین ها و لبنیات وجود نداشته باشد و به جای آن، رژیم غذایی کودک و نوزاد مملو از مواد قندی و یا نیمه آماده باشد دچار مشکلات سلامتی عدیده ای مانند چاقی، کم خونی و کم توانی در یادگیری خواهد شد.

  سوء تغذیه کودک
  سوء تغذیه نوزاد و کودک تنها به معنای کم غذا خوردن کودک و نوزاد نیست! هنگامیکه کودک و نوزاد شما فقط به یک یا دو ماده غذایی فقط تمایل نشان می دهد مثلاً فقط غلات یا میوه ها را خوب میخورد و تمایلی به خوردن گوشت ندارد باوجود میزان تغذیه قابل توجه اما بدون تنوع لازم، دچار سوء تغذیه است.

  جلب توجه توسط کودکان
  کودکان می دانند که با غذا نخوردن و یا ایراد گرفتن از غذا می توانند جلب توجه کنند و پدر و مادر خود را بدنبال خود بکشانند و با استفاده از این نقطه ضعف والدین، خواسته های خود را طلب کنند و شما پدر و مادر عزیز باید آگاهانه با کودک خود رفتار نمایید تا جلب توجه کودک به این شکل تبدیل به عادت و تکرار هر روزه این رفتار توسط کودک نشود.
  تمرکز کودک برای غذا خوردن
  یکی دیگر از دلایل تغذیه نامناسب کودکان، نداشتن تمرکز لازم توسط آنهاست، هنگامی که کودک مشغول بازی با همسن و سال های خود است یا با اسباب بازی خود بازی می نماید و یا در حال دیدن برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود است تمرکز لازم را ندارد و علاقه ای به خوردن غذا ندارد، باید توجه داشته باشید که داشتن نظم و تعیین یک ساعت مشخص برای غذا دادن به کودک بسیار به شما کمک می نماید و لازم است هنگام خوردن غذا تلویزیون و گوشی خاموش باشد تا کودک شما تمرکز بهترین برای خوردن غذا داشته باشد. صندلی غذا کودک کمک شایانی به داشتن تمرکز بهتر می نماید.


  خوراکی سالم یا خوراکی ناسالم؟
  سعی نمایید خوراکی های ناسالم را در معرض دید کودک قرار ندهید و کودکتان دسترسی به خوراکی های ناسالم مانند چیپس و پفک و دیگر تنقلات شرکتی ناسالم و فست فودها نداشته باشد. تخم مرغ مخصوصا بصورت آب پز شده یک غذا فوق العاده عالی و سالم برای کودک است و کودک زیر 7 سال می تواند روزانه یک عدد تخم مرغ آب پز میل نماید.

  اختلال پرخوری کودک
  همانطور که والدین باید به عدم تغذیه کافی فرزند خود توجه داشته باشند به همان میزان لازم است تا به پرخوری کودک خود نیز توجه نمایند، چاقی عوارض بسیار بدی برای کودک شما دارد از جمله می تواند باعث جلوگیری در رشد مناسب کودک شما گردد و در روند رشد کودک اختلال ایجاد نماید. بسیاری از کودکان به دلیل داشتن استرس و عدم آرامش کافی در محیط خانواده دچار اختلال پرخوری می شوند و بدون اینکه گرسنه باشند ولع بسیار زیادی برای خوردن دارند، اختلال پرخوری کودک بطور جدی می تواند سلامتی فرزندتان را تهدید نماید

  نقش تغذیه در خلق و خوی کودک
  عدم تغذیه سالم کودک و دریافت نکردن مواد مغذی به میزان کافی می تواند در خلق و خوی کودک و رفتار کودک تاثیر محسوسی داشته باشد، بسیاری از کج خلقی ها و بدرفتاری های کودکان به نداشتن تغذیه درست و کافی توسط کودک مرتبط است.

  تغذیه چه تاثیری در رشد اندام های کودک دارد؟
  نوع و میزان غذاهایی که کودک می خورد و تنوع غذایی دریافتی او و اینکه با توجه به تعاریف بالا دچار سوتغذیه هست یا خیر در میزان رشد مغز کودک، رشد استخوان های کودک، رشد و شکل گیری ماهیچه های کودک و میزان خون رسانی به اندام ها و مغز کودک بسیار اثرگذار می باشد.

  وسایل تغذیه کودک
  برای هر کاری ما نیاز به ابزار مناسب آن کار را داریم، بنابراین برای تغذیه کودک بهتر است از وسایل مناسب او استفاده نماییم تا هم مشوق خوبی برای نوزاد و کودکان باشد و هم به حفظ سلامتی او کمک نماییم، به عنوان مثال بهتر است برای فرزندتان از قاشق سیلیکونی که نرم است و به لثه و دندان او آسیب نمی رساند استفاده نمایید، همچنین ظروف مورد استفاده نوزاد مانند قاشق و کاسه او را باید هرچندوقت یکبار استریل نمایید به این صورت که داخل آب که به نقطه جوش رسیده است و دیگر روی شعله نیست قرار دهید. بهتر است هنگام غذا دادن به نوزاد و کودکتان از یک ضوابط خاص استفاده نمایید مانند ساعت خاص و محل خاص و استفاده از پیشبند تا کودک بداند باید برای انجام یک کار مهم تمرکز لازم را داشته باشد و این عمل دیگر یک بازی نیست، بهتر است از پیشبندهای نایلونی و ضدلک برای نوزاد و همچنین پیشبندهای لباسی و آستین دار برای هنگام غذا دادن به کودک استفاده نمایید.

  تغذیه کودک در پارک و بیرون از منزل
  پیشنهاد می گردد هنگام بردن کودک به پارک و طبیعت و بیرون از منزل برای کودک تنقلات سالم مانند مغز پسته و مغز بادام و کشمش و توت خشک شده و خشکبار سالم بهمراه داشته باشید، همچنین بسیار عالی است که میوه تازه مانند موز و میوه های خشک شده داخل کیف خود بگذارید تا در مواقع لزوم و اعلام گرسنگی کودک، او را با مواد مغذی تغذیه نمایید و این امر را برای کودک بصورت یک عادت درآورید. ظرف انباری غذا کودک یک ظرف فوق العاده  جالب برای بیرون بردن مواد مغذی و مورد نیاز کودک است. ظرف انباری غذا کودک یک ظرف چند طبقه و در عین حال کم حجم است که براحتی در کیف جا می شود و در هر یک از این طبقات می توانید مواد غذایی مورد نیاز کودکتان را قرار دهید و همراه خود بیرون ببرید بدون اینکه نگران قاطی شدن مواد غذایی مختلف کودک شوید. همچنین انباری غذا چون امکان استریل کردن نیز دارد به حفظ سلامتی کودک و غذای دریافتی او نیز کمک می نماید.

  به چه وسایلی برای تغذیه نوزاد نیازمندیم؟ وسایل مخصوص غذا خوردن نوزاد چیست؟

  بهتر است از قابلمه کوچک و مخصوص خود نوزاد استفاده نمایید چراکه بهتر است در دو سال اول تولد، غذای کودک مانند غذای بزرگسال نباشد و به همان میزان غذای والدین از نمک و ادویه برای نوزاد و کودک استفاده نشود و غذای سرخ کردن برای زیر 2 سال طبخ نگردد، همچنین با استفاده از قاشق مخصوص نوزاد مانند قاشق نوزاد سیلیکونی که نرم و محکم است دیگر نگران آسیب دیدن دندان و لثه نوزاد و کودک نخواهید بود و علاوه بر آن می توانید وسایل غذاخوری نوزاد را استریل نمایید. برای تهیه سرلاک نوزاد در بیرون از منزل پیشنهاد می گردد از فلاسک نوزاد استفاده نمایید تا همواره آب جوش در بیرون از منزل برای تهیه شیر و سرلاک نوزاد داشته باشید. برای آموزش غذا خوردن نوزاد و آشنا کردن نوزاد با میوه ها و طعم گوشت بهتر است از پستانک غذاخوری استفاده نمایید، براحتی گوشت آب پز و مرغ پخته و میوه ها را می توانید داخل پستانک غذاخوری نوزاد و پستانک میوه خوری نوزاد قرار دهید و دست نوزاد بدهید تا او با طعم غذا و میوه ها آشنا گردد بدون آنکه نگران پریدن تکه های غذا به درون گلوی نوزاد خود باشید.

  لیوان مخصوص نوزاد

  برای نوزاد لیوان مخصوص طراحی گردیده است که لبه های نرم و بدون امکان آسیب رساندن به لثه و دندان کودک دارد

 • لیوان آبمیوه خوری کودک

  انواع لیوان آبمیوه خوری نی دار،ساده و سوپاپ دار

 • شانه برس نوزاد

  انواع شانه و برس مخصوص نوزاد و کودک

 • جوراب کودک و بزرگسال

  انواع جوراب های پسرانه و دخترانه

  مناسب نوزاد و کودک

  تابستانی و زمستانی

 • صندل بچه گانه

  صندل بچه گانه شیک و ارزان

 • دمپایی بچه گانه

  دمپایی بچه گانه

 • جوراب کارترز

  جوراب نوزاد و کودک کارترز

 • فلاسک و قمقمه کودک

  فلاسک آب داغ و آب سرد

  قمقمه و لیوان نی دار مخصوص کودکان

 • توالت فرنگی و تبدیل

  توالت فرنگی کودک ( قصری کودک )

  تبدیل توالت فرنگی جهت استفاده کودکان از توالت فرنگی بزرگسالان

انواع لیوان و شانه و برس

شورت آموزشی و جوراب و جوراب شلواری و ساپورت

سرویس غذاخوری

قاشق و چنگال و فلاسک و انباری غذا

لوازم کودک